Potencja

Piercing penisa- jak wygląda i czy ma wpływ na odczucia seksualne?

Kolczyki w uszach, pępku, brwiach czy nawet sutkach są dosyć często spotykane. Jednakże są pewne rodzaje piercingu, które są raczej bardzo rzadko wybierane. Mężczyźni decydujący się na kolczyki w intymnych miejscach, obawiają się często samego zabiegu przekłucia penisa. Niektórzy uważają, że kolczyk w tymże miejscu zwiększy doznania seksualne. Jak wygląda przekłucie penisa i czy faktycznie kolczyk w tym miejscu wpływa w jakiś sposób na seks?

Często wybierane rodzaje piercingu

Popularny rodzaj piercingu to przede wszystkim przekłuwanie wędzidełka penisa, czyli tak zwana Drabina Jakuba. Jest to przekłucie jedynie przez skórę, osoba decydująca się na kolczyk w tym miejscu, odczuwa przez chwilę bardzo silny ból. Kolejnym popularnym rodzajem piercingu jest piercing główki penisa, czyli książę Albert. W tym wypadku przebija się cewkę moczową penisa. Głównie właśnie na te dwa rodzaje piercingu decydują się mężczyźni. Istnieje również nieco bardziej zaawansowany piercing narządów intymnych, czyli kolczyki apadravya czy ampallang, przechodzą one przez główne penisa w odmiennych kierunkach. Niestety przekłuciu towarzyszy tutaj silny ból, a rany goją się dłużej. Co ważne, kolczyki mogą utrzymać się w miejscu przez długi czas, a więc mężczyzna może zachować swój piercing na całe życie.

Jak wygląda zabieg przebijania penisa?

Cała procedura nie należy do zbyt komfortowych. Przeważnie wykorzystuje się do niej szklaną albo metalową rurkę, która jest wsuwana w prącie. Potem igłą przechodzi się z zewnątrz do środka owej rurki. Czasem osoby wykonująca piercing, może zrezygnować z rurki. Każdy ma swoją własną technikę. Piercing można wykonać na obrzezanym i nieobrzezanym penisie. Nie ma to znaczenia, jednakże w obu przypadkach wybiera się inną biżuterię. Kolczyk dopasowuje się do rozmiaru penisa.

Zalecenia po zabiegu przekłucia penisa

Przekłucie penisa jest dosyć poważnym zabiegiem, który wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Należy wiedzieć, jak postępować z penisem po zabiegu. Przekłute miejsce należy przede wszystkim przemywać substancją dezynfekującą, minimum 2 raz dziennie. Można do tego użyć na przykład roztworu soli. Nie wolno stosować do tego alkoholu, gdyż może on przyczynić się do rozwoju infekcji. Chcąc uniknąć powikłaniom, należy powstrzymać się od współżycia, aż do momentu, kiedy przekłute miejsca dobrze się zagoją. Kiedy już okres abstynencji minie, wówczas należy korzystać jedynie z mocnych i odpowiednio dużych prezerwatyw. Muszą one w trakcie stosunku przykryć całą biżuterię. Co ważne, nie powinno się dotykać często kolczyka. Na dłoniach znajduje się wiele bakterii, które mogą spowodować infekcję członka. Należy również liczyć się z tym, iż po tym zabiegu mogą wystąpić pewne efekty uboczne. Przede wszystkim może pojawić się reakcja alergiczna, a więc w miejscu przekłucia wystąpi wysypka. Można temu zaradzić, wybierają jedynie wysokiej jakości biżuterię. Niekiedy w okresie rekonwalescencji mogą pojawić się również krwawienia.

Kolczyk a odczucia seksualne

Po piercingu penisa wszystko się zmienia. Należy przede wszystkim wiedzieć, w jaki sposób obchodzić się teraz z członkiem. Po zagojeniu się rany należy uważać zwłaszcza podczas uprawiania seksu. Zakładając prezerwatywę, należy uważać na kolczyk. Odczucia seksualne mogą się zwiększyć, zarówno u pań, jak i panów. Oprócz tego, w przypadku noszenia biżuterii tytanowej może zmienić się odczuwanie temperatury ciała. Niektóre osoby uważają, że seks z kolczykiem jest lepszy, natomiast inne nie widzą żadnej różnicy. Jest to jednak kwestią indywidualną. Kolczyk w penisie niesie ze sobą również ryzyko krwawienia i powstania ran u obojga osób, a więc seks z nim musi być ostrożny.

Leave a Comment