Potencja

Jakie są sprawdzone sposoby na dłuższy stosunek seksualny?

Kiedy nasze stosunki są według nas zbyt krótkie, nie przynoszą nam odpowiedniej satysfakcji i kończą się wbrew woli mężczyzny, zwykle mają związek ze zbyt wczesnym wytryskiem. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na rozwiązywanie tego typu kłopotów.

Jak długi powinien być stosunek seksualny?

Według licznych badań, które przeprowadził amerykański seksuolog i urolog dr. Harry Fisch, niemalże co drugiemu panu wystarczą tylko dwie minuty, aby osiągnąć pełna seksualną satysfakcję. Nic w tym dziwnego, iż badania z lat czterdziestych dwudziestego wieku wykazały właśnie taką średnią długość aktu seksualnego. Dzisiaj cechuje nas dużo większa świadomość potrzeb seksualnych pan. Większość kobiet potrzebuje minimum kilku minut więcej, żeby móc osiągać orgazmy i uznać seks za satysfakcjonujący. Statystyki mające związek z długością stosunków seksualnych różnią się znacząco w różnorodnych częściach kuli ziemskiej. Mieszczą się one jednakże w zakresie 7 do 12 minut. Najlepiej żebyśmy od razu włożyli między bajki mity na temat tego, iż czym dłuższy stosunek seksualny, tym lepszy mężczyzna się jak trafił. Przedłużającą się przyjemność może po prostu męczyć, frustrować i obniżać doznania. Akt seksualny powinien trwać na Tyler długi, aby oboje partnerów czerpali z niego najszczerszą satysfakcję. Dla jednych będzie to pięć minut, dla innych zaś 15. Sporo zależy od okoliczności – szybkie numerki przed pójściem do pracy mogą dawać partnerom taką samą ilość satysfakcji, co dłuższe baraszkowanie w łóżku w sobotni wieczór.

Kiedy współżycie jest zbyt krótkie

Na temat zbyt krótkiego współżycia mowa jest wtedy, kiedy kończy się jeszcze, zanim oboje partnerów osiągnie seksualną satysfakcję. Przedwcześnie występujący wytrysk stanowi kłopot głównie z tego powodu, iż mężczyzna nie będzie w stanie go powstrzymywać. Seks może się także zakończyć zbyt wcześnie przez różnego typu zaburzenia potencji, na przykład zanikający w czasie stosunku wzwód. Żeby móc skutecznie wydłużać czas poszczególnych zbliżeń, wcale nie trzeba będzie zapoznawać się z tajnymi technikami skrywanymi w domach tybetańskich mnichów. Najważniejsze jest zadbanie o kondycję fizyczną i zdrowie całego organizmu. Problemy związane ze wzwodem nierzadko mają własne źródło w nieodpowiedniej diecie, otyłości i braku jakiegokolwiek ruchu. Źle na potencję męską wpływa również spożywanie alkoholu, palenie papierosów czy też przewlekły stres.

Ćwiczenia typu cardio pomagają w kontrolowaniu oddechu w czasie odbywania stosunku seksualnego, a to ma z kolei zmniejszać prawdopodobieństwo występowania przedwczesnych wytrysków.

Najlepsze metody na odbywanie dłuższych stosunków seksualnych

Jeżeli pomimo zadbania o stan zdrowia, ciągle mamy kłopoty z przedwczesnym wytryskiem, warto wypróbować niżej wymienione sposoby:

  • trenowanie mięśni Kegla – to mięśnie, którymi zatrzymujemy strumień moczu. Wystarczy, iż będziemy je napinać na minimum 10 sekund i rozluźniać na następne 10. Wykonujemy trzy serie tego typu ćwiczeń w każdym dniu, a szybko będziemy mogli odczuć poprawę kontroli nad chwilą wytrysku,
  • używanie prezerwatywy – zabezpieczenia mechaniczne zmniejszają doznania. Niektóre spośród nich zawierają lubrykanty, które wpływają na opóźnienie wytrysku. Jeżeli nie możemy używać prezerwatyw, wybierajmy środki znieczulające w formie sprayu,
  • zgłoszenie się do specjalisty – nie tylko z uwagi na to, iż może on przepisywać środki na poprawę potencji, które zawierają sildenafil w składzie. Lekarz potrafi najlepiej rozpoznać przyczyny danego kłopotu, a w razie czego może także wypisać odpowiednie skierowanie na niezbędne badania.